Narodil jsem se 29.8. 1969 v Praze, kde stále žiji. Od dětství jsem ale trávil velkou část roku nedaleko Černé Studnice v Jizerských horách a postupem času jsem si oblíbil další kouzelné kouty naší země i za jejími hranicemi. Hodně jsem četl, psal povídky, chodil do přírody, později jsem začal fotit a cestování nakonec všechny moje záliby propojilo. Vášní se mi stalo s první cestou do Peru v roce 1997 . Od té doby jsem navštívil různé země od Evropy po Severní a Jižní Ameriku, Karibik, Afriku i Asii. Především Latinská Amerika mi učarovala pestrostí přírody, svou historií, atmosférou a lidmi. Některé poznatky z cest jsem publikoval a příležitostné pořádám cestovatelské přednášky.

Mám také blízký vztah k hudbě a sportu, proto velmi rád reportuji různé koncerty, festivaly a sportovní akce. Tady, na mé stránce, s vámi klidně povedu debaty o čemkoli od cestování po filosofii, nebo zkrátka o tom, co nám život na Zemi přináší.

Publikace:

časopisy a deníky: Lidé a Země, Koktejl, Penthouse (česká verze), Top Class,

E15

Interview: (pro Top Class) se zástupkyní společnosti Orient express pro ČR

Reportáže: Respect festival 2013, Garifuna Collective 2013, Aurelio Martinez 2014, vernisáž umělců ve Španělském kulturním centru (lnstituto Cervantes) 2013, tenisový turnaj WTA Sparta Prague Open 2013 a WTA J&T Prague Open 2016

Po dohodě mohu při větším zájmu o nějakou zemi uspořádat přednášku, jinak můžete přispět na blog nebo instagram.

O fotografování a výbavě:

S mojí první filmovou zrcadlovkou (Canon EOS 33 a základním kitem) mě bavilo fotit skoro cokoli, jen jsem se vyhýbal portrétům a lidem obecně. Postupem času vystoupilo do popředí fotografování krajiny a vyhledával jsem různé textury. Poprvé jsem s tímto fotoaparátem vycestoval v roce 2001 do lndonesie. Měl jsem sebou několik kvalitních dia Velvia 100 a Provia 100 a 400. Každopádně šlo stále ještě o moje seznamování s fotografováním, tedy výsledky tomu odpovídají a kvalitu nepřidalo ani skenování, přestože jsem se snažil. Rodinu digifotoaparátů jsem založil Canonem 40D, což byla/je opravdu výborná poloprofesionální zrcadlovka. Reputaci jí kazily hlavně dvě věci: horší 3″ displej a větší chybovost AF při kontinuálním snímání přes Al servo. Mám vlastní srovnání s profi 1D mark ll, a přestože jde o starší stroj s nižším rozlišením, je jeho chybovost výrazně menší. Jinak u 40d musím vyzdvihnout rychlost sériového snímání (až 6,5sn/s). Ve své době a třídě patřila k nejrychlejším zrcadlovkám a díky tomu jsem získal zcela jiné možnosti pro fotografování zvířat. Jak jsem ji pak dal do tandemu s objektivem 70-200L 2.8 lS USM, stával se mi wildlife bližším a bližším. Nicméně ani krajinu jsem neopouštěl a i kvůli ní jsem v bazaru pořídil 16-35L USM, velmi lehký a poměrně šikovný objektiv. Nakonec jsem za dobrou cenu zakoupil již zmiňovanou 1D mark ll a nakonec dostal darem fullframe 1Ds. mark ll. S těmito mamuty byla radost fotit. Většina ovládání je vymyšlena prostě geniálně a držení toho téměř 1.5kila železa (bez objektivu) je jednoduše srdeční záležitost.  Vzhledem k mému zaměření byl logický přechod na full frame 1Dx, který de facto spojuje vlastnosti uvedených přístrojů.

Fakt, že každý z těchto digifotoaparátů má zcela jiné vlastnosti se pak projevuje i v úpravách fotografií. Nastavení se v programu Digital Photo Professional, který používám, výrazně liší. Photoshopem mi prošlo jen několik jednotlivých fotografií, všechny ostatní jsou upravené pouze ve zmíněném programu od Canonu, naskenované nebo ponechané zcela bez úprav.

Proč a jak fotografuji?

Ve fotografování vidím úžasnou tvůrčí činnost a hlavně fascinující možnost zachytit okamžik. A nejen to, fotografování je cesta k pochopeni genia loci, jeho zaznamenání na médium je pak řemeslná práce a umění je propojenim obojího. I proto fotografuji nejraději přírodu, kde můžu zažít nečekaná kouzla, být jejich součástí a do určité míry je pak prostřednictvím fotografií sdílet.

Zvykl jsem si na cestovatelský, reportážní způsob fotografování, tedy jen výjimečně beru k výbavě monopod, jinak snímám zásadně z ruky nebo si najdu oporu, pokud je. Téměř nikdy nepoužívám blesk. Nevnímám ho přirozeně a na zvířata ze zásady vůbec nerad blýskám.

Pokud máte zájem dozvědět se více, u každé z galerií najdete podrobnější popisy.

Velmi rád se s vámi o zážitky z focení podělím, případně vyměním zkušenosti.

Co nabízím:

Reportáže z hudebních a sportovních akcí (foto a texty).

Interview

Tématické texty a fotografie

Možnost uspořádání přednášek (např. při větším zájmu o nějakou zemi, cestu formou příspěvku zde na blog nebo přes jinou možnost v kontaktu)

Close Menu