V květnu se pražské Stromovce konal zajímavý WTA turnaj s kvalitní účastí. Z české špičky na antukové kurty nastoupily například moje oblíbená Lucie Šafářová, dále pak Barbora Strýcová, Karolína Plíšková a mladé naděje našeho tenisu Barbora Krejčíková , Siniaková a Vondroušová. Ze zahraničí do Prahy přicestovaly třeba Samantha Stosur, Monica Puig z Portorika, Rusky Světlana Kuzněcová, Margarita Gasparyan, Darja Kasatkina a Rumunka Sorana Cirstea.

Hrálo se ve velmi chladném, chvílemi i deštivém počasí a také s tím se hráčky vypořádávaly každá jinak. Světlana si neustále dýchala do dlaní nebo si je nahřívala u teplometů. Přesto byly k vidění výborné výkony a napínavé zápasy. Lucie vyhrála zápas prvního kola po dlouhé pauze, kdy ji trápilo zdraví. Exotickou soupeřku Duque-Marino z Kolumbie udolala ve třech setech a nakonec prošla vítězně celým turnajem.

Další úpornou bitvu zejména ze základní čáry svedla hned v prvním kole Samantha se Soranou. Z vítězství se nakonec radovala Samantha, která se pak musela překvapivě hodně snažit, aby přešla přes naši ještě ani ne sedmnáctiletou talentovanou Markétu Vondroušovou. Barbora Strýcová se blýskla bojovným výkonem proti Olze Govotsové z Ruska, pak si poradila ve dvou setech se Slovenkou Čepelovou a ve čtvrtfinále jen těsně prohrála se Samanthou rozdílem třech míčů v tiebreaku třetího setu. Světlana sice Samantě usnadnila semifinále odstoupením ze zdravotních důvodů, jenže ve finále na ni čekala neustále se zlepšující Lucie. Ta ukázala, přesnější údery i silnější psychiku. Vyhraný pražský WTA turnaj jí byl nejen odměnou za dřinu při návratu na okruh, ale určitě také dobrou vzpruhou pro další akce a hlavně pro vrchol antukové sezóny, Rolland Garos, kde obhajuje finále.

Zajímavé je, že se většina ze jmenovaných hráček prosadila i v zápasech právě na pařížském grandslamu. Lucie postoupila do třetího kola, kde jí Samantha oplatila třísetovou prohru z Prahy a došla až do semifinále. Z Češek ve stejném kole pak kromě Petry Kvitové, která nestačila na silově hrající Američanku Rogers skončila také Bára Strýcová, jenž ve třech setech podlehla světové dvojce Agniežce Radwaňské a nakonec bylo 3.kolo posledním i pro další exotickou účastnici pražského WTA, Monicu Puig. Světlana došla o kolo dále, kde ale zůstala na raketě pozdější grandslamové vítězky, Garbine Muguruza ze Španělska. Mladé české deblistky, Barbora Krejčíková a Katka Siniaková v Praze sice v super tie-breaku vypadly s dvojicí Gasparyan-Hlaváčková, ovšem na French Open ve dvou setech zaskočily světové deblové suverénky Hingis, Mirza a vzápětí i neméně slavná “Háčka“. Prohrály až v semifinále se znovuzrozenou dvojicí Rusek Makarova a Vesnina.

Všechny tyto dílčí, nebo dokonce skvělé úspěchy zaznamenané jmenovanými tenistkami v Paříži tak ještě více potvrzují, že obsazení pražského WTA turnaje bylo letos skutečně kvalitní a diváci, kteří spolu s tenistkami odolávali chladnému počasí, viděli rozhodně atraktivní zápasy, a to zadarmo.


Galerie

Close Menu